Lauren Tom

Hlas ktorý patrí najbohatšiemu členovi planet Expressu.

Táto americká herečka s čínskymi predkami sa narodila 4. augusta 1961 v Chicagu, v štáte Illinois. V sedemnástich rokoch začínala v divadle v muzikáli „A Chorus Line“, v ktorom účinkovala aj v známom divadle Broadway.

Okrem divadla si Lauren zahrala aj v mnohých filmoch a televíznych seriáloch. Za všetky môžem spomenúť seriály „The Facts of Life“, „Chicago Hope“, vynikajúci detektívny seriál „Monk“, ale hlavne nesmieme zabudnúť na seriál Priatelia, kde chvíľku stvárňovala Rossovu priateľku Julie. Z filmov ju môžete vidieť napríklad v „Nothing Lasts Forever“, „Cadillac Man“ a romantickú drámu „When a Man Loves a Woman“, kde sa jej postava zhodou okolností tiež volala Amy, čím sa konečne dostávame k Futurame a Laureninej práci v dabingu.

Jej prvou úlohou v dabingu bola postava menom Angela Chen, v animovanej verzii seriálu Superman. Odvtedy mala väčšinou len menšie role napríklad v „Pinky and the Brain“ alebo „Extreme Ghostbusters“. Výraznejšie sa presadila až v seriáli „King of the Hill“ (od tvorcov známej dvojice Beavis and Butthead) a nakoniec, ako som už povedal, vo Futurame ako bohatá čínska stážistka v Planet Express – Amy Wong.. Okrem týchto by ste ju mohli počuť napríklad aj v seriáloch „W.I.T.C.H.“ alebo „Kim Possible“. Lauren, tak ako aj ostatní herci z Futuramy, bude svoju postavu dabovať aj vo filme Futurama.

V súčasnosti sa Lauren Tom okrem herectva a dabovania venuje aj písaniu knihy založenej na jej vlastných esejach.