Phil LaMarr

Jeden z skôr vedľajších hlasov vo Futurame.

Phillip „Phil“ LaMarr sa narodil 24. januára 1967 v Los Angeles v Kalifornii. Vyštudoval vysokú školu Harvard-Westlake v Severnom Hollywoode a Yaleskú univerzitu, kde pomáhal so založením komediálnej skupiny „Purple Crayon“. V roku 1990, po promócii pôsobil v úspešnej komediálnej skupine „The Groundlings“. Vďaka týmto skupinám sa postupne dostal až k filmu. LaMarr sa objavil napríklad vo filme „It’s Pat“. Tento film bol napísaný práve spomínanými Groundligs. Istý priateľ zo školy ho zase obsadil do filmu „Bio-Dome“. Zlom v jeho kariére nastal vďaka menšej úlohe v kultovom filme „Pulp Fiction“, kde si zahral postavu Marvina.

LaMarr bol vždy hlavne talentovaným imitátorom a improvizátorom. Improvizáciu dokonca študoval v improvizačno-komediálnych skupinách „Second City“ a v chicagskej „ImprovOlympic“. Ako imitátor sa najlepšie prejavil v seriáli „MADtv“ – v seriáli založenom na humoristickom časopise „MAD magazine“, kde imitoval najmä politické, ale a herecké osobnosti, medzi inými napríklad Colina Powella, Sidneyho Poitiera, či Michaela Jacksona. V roku 2000 sa rozhodol nepredĺžiť zmluvu a tak po piatich sériách MADtv opustil.

Popri MADtv LaMarr účinkoval aj v rôznych iných seriáloch, kde stvárňoval väčšinou len vedľajšie postavy. Okrem seriálov ako napríklad „Murphy Brown“, „The Fresh Prince of Bel-Air”, alebo „Family Guy”, účinkoval aj vo Futurame ako Hermes Conrad a mnoho ďalších vedľajších postáv. Phil daboval aj veľa iných animovaných seriálov, ale aj video hier. Najznámejšími titulmi, v ktorých zaznel jeho hlas sú Quake IV, Metal Gear Solid II, alebo ôsmy diel legendárnej ságy Final Fantasy.

Medzi jeho posledné práce patrí komédia „Cook-Off!“, v ktorom si minulý rok zahral jednu z hlavných postáv. V týchto dňoch Phil pracuje na nových epizódach seriálu Family Guy a pripravuje na aj na nové série Futuramy.