FAQ

Všeobecne o seriáli

1) Budú sa vysielať nové epizódy a ak áno kedy?

Áno budú sa vysielať, podľa posledných správ niekedy v júni roku pána 2010.

 

2) Prečo je toľko druhov číslovania epizód a ako mám vlastne podľa čísla vedieť akú epizódu sťahujem?

Futurama bola pôvodne vydaná v štyroch produkčných sériach a tak bola vydaná aj na DVD nosičoch. V televízii Fox bola Futurama vysielaná v inom - päť sériovom radení. To sa stalo aj v našich končinách najznámejším a tým sa riadi drvivá väčšina warezovej scény. Bohužiaľ existuje aj číslovanie tretie a je možné že na neho narazíte - tým je české číslovanie Primy Cool, ktorá sa síce pôvodne riadila produkčným (4 sériovým) číslovaním ale u epizódy Mám tě po krk (Put Your Head On My Shoulder) to Prima Cool zmrvila a miesto pôvodného produkčného 2x07 (prípadne Foxovského 2x10) ju nazvala 2x06. Na našej stránke máme možnosť zobraziť všetky tri radenia, takže kým stiahnete nejakú epizódu tak si radšej overte podľa kódu čo vlastne sťahujete, prípadne sťahujte od uploadera ktorý uvádza aj názvy jednotlivých epizód. Ďalší problém nastal v súvislosti so 4 Futurama filmami, ktoré boli neskôr rozkúskované na 16 epizód a niektorí tieto epizódy označujú ako 6. sériu (naša stránka nie, pre nás sú to filmy). Tieto epizódy teraz vysiela Prima Cool ako 6tu sériu česky. Zároveň beží v Amerike na Comedy central nová séria, ktorú my označujeme ako šiestu. Tá je je zatiaľ dostupná iba v angličtine. Ak ju bude teda Prima Cool vysielať, tak u nich bude označená ako siedma.

 

O tejto stránke

3) Kedy bude ďalšia aktuálka?

Keď sa nazbiera dosť materiálu na to aby sme mohli spraviť "multimediálnu" aktuálku alebo sa objaví nejaká informácia, ktorá stojí za spomenutie, prípadne keď sa nám bude chcieť. Futurama nie je biely dom, nedeje sa niečo neustále a neradi by sme "varili z vody".

 

4) Potrebujem pesničku/wallpaper/nejaku inú hlúposť - pošlite mi to nanieco@nieco.nieco

Nie bohužiaľ. Stránka má návštevnosť niekoľko tisíc ľudí denne a nemôžeme každému individuálne niečo posielať. Ak niečo potrebujete napíšte do návštevnej knihy a tam čakajte na reakciu od nejakého z diskutujúcich. Nenechávate tam svoj email - zachytia ho spam roboti a navyše Vám naň nikto nič nepošle - patrí do internetovej etikedy (netikety), ak niečo potrebujem, tak poprosím a počkám slušne na odpoveď.

 

5) Dosiahol som v kvíze 9/10, 10/10 je tam napísané, že mám napísať email, že chcem do tímu.

Ten nápis chcem ťa do tímu je braný s nadsázkou. Aby ste mohli spolupracovať na tvorbe stránky, nestačí mať výborné znalosti Futuramy. Musíte niečo vedieť. Napríklad byť výborným štylistom a dobre písať alebo byť skvelým grafikom čo ovláda Photoshop, Flash, Gimp, prípadne vedieť html, php, javascript... alebo mať aspoň nejaký dobrý nápad čo na stránke zlepšiť. Inak ste v tíme bohužiaľ zbytočný.

 

6) Čo je to VIP?

Je to sekcia pre exkluzívnych členov stránky - to znamená pre ľudí čo nejako prispeli k tvorbe tejto stránky napríklad píšu u nás nejaký kvalitný blog o Futurame alebo prispeli niečim hodnotným (hodne grafiky, hodne sekcii) k stránke. Títo ľudia majú avatar v komentároch aktuáliek, môžu používať VIP smajlíky a majú možnosť mať gmail email zo všetkými jeho výhodami (obrovská veľkosť schránky, prístup k ďalším google službám Youtube/adsense...) ale namiesto @gmail.com majú koncovku @futurama.sk

 

7) Čau čo hovoríš na posledný Futurama film?

Nie! Nepridávajte si naše kontakty na icq/jabberi, emaily, neposielajte nám súkromné správy na fóre, len preto aby ste nám povedali svoj názor na film. My sa nechceme a nebudeme o tom baviť s každým individuálne. Ak máte chuť povedať svoj názor na film/epizódu/postavu/..., urobte tak v našom diskusnom fóre, v našej návštevnej knihe prípadne v aktuálke ktorá sa tomu ktorému filmu venuje.

 

Technické otázky

8) Vaša stránka sa mi zobrazuje divne.

Naša stránka je optimalizovaná pre internetový prehliadač Mozilla Firefox a iné ktoré dodržiavajú webové "štandardy" W3C. Snažíme sa síce upraviť stránku tak aby "vyzerala dobre" aj v Internet Exploreri ale niekedy to skrátka nie je možné.

 

9) Na akom redakčnom systéme beží tento web?

Na open source systéme Joomla.

 

10) Prečo mi nefunguje prehrávanie videa na vašej stránke.

Tieto videa sa na našej stránke iba zobrazujú, nie sú uložené u nás. Je možné že ich firma ktorá ich zdieľa (napríklad ceknito.cz) vymazala. Ak tam video je a stále nejde prehrať, zistite či máte nainštalovaný adobe flash player. Zistite to tak, že sa pozriete na nainštalované doplnky, prípadne pôjdete na youtube.com a skúsite si spustiť video tam. Ak nepôjde, vypýta si flash player a vy ho doinštalujete. Prípadne môžete vyskúšať iný internetový prehliadač, miesto Interner Exploreru napríklad Mozillu Firefox.

 

11) Video som si stiahol, nejde mi vôbec prehrať, prípadne prehráva iba zvuk.

Pravdepodobne vám chýba potrebný kodek alebo ste jeden s tých expertov čo majú nainštalovaných naraz 6 kodek packov. Skúste video spustiť v inom prehrávači, ak stále nejde, stiahnite a nainštalujte VLC.

 

12) Video mi ide ale nejdú mi titulky.

Pomenujte titulky rovnako ako video (okrem koncovky). To znamená ak sa video volá "vesmírny pilot 3000.avi" tak titulky sa budú volať "vesmírny pilot 3000.srt" alebo "vesmírny pilot 3000.sub". Ak titulky nejdú stále, tak pravdepodobne máte opäť blbý prehrávač, skúste spustiť nejaký iný, prípadne rovnako ako v bode 11 nainštalujte VLC a pôjde to.

 

13) Prečo musím pri registrácii zadať aj svoj email? Nebudete mi naň posielať nevyžiadané reklamy?

Potrebujete ho k registrácii, pretože vám naň príde potvrdzovací link, takisto ho potrebujete ak zabudnete svoj login alebo svoje heslo. A nakoniec vás naň v prípade potreby môže kontaktovať administrátor. Žiadne nevyžiadané reklamy vám posielať nebudeme.

 

14) Ako si môžem byť istý, že moje heslo je u vás v bezpečí, že ho nezneužijete vy alebo prípadný hacker?

V prvom rade by ste nemal/a na rôzne webové služby používať rovnaké heslo. Ničmenej vaše heslo nie je u nás uložené v čitateľnej podobe, je uložený jeho hash (odtlačok), je k nemu pridaný náhodný reťazec a je zaheslovaný v databáze. Nie sme nijako schopní ho zistiť. Prihlásiť sa môžete aj cez zabezpečené pripojenie SSL aby ste si mohol byť istý, že vaše heslo nebude zachytené "po ceste".

 

15) Dal som zabezpečené pripojenie a môj prehliadač mi dal hlášku, že certifikát je neplatný pre túto webovú lokalitu.

Používate hnilý prehliadač Opera. Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome aj Safari (aj drvivá väčšina linuxových prehliadačov) náš certifikát akceptuje akô dôveryhodný. Digitálny certifikát , ktorý by bol akceptovaný aj Operou stojí niekoľko tisíc korún na rok a preto sme ho pochopiteľne nekupovali. Ak chcete použiť na tejto stránke zabezpečené pripojenie cez SSL v prehliadači Opera musíte si tento certifikát nainštalovať alebo mu udeliť bezpečnostnú výnimku.

 

Ostatné otázky

16) Dajú sa u nás kúpiť nejaké tričká či predmety s motívom Futuramy?

Asi nie, iba ak niekde na trhu. Značkové predmety sa dajú akurát objednať cez ebay z Ameriky a podobne.

17) Objavil som na vašom webe materiál (wallpaper, obrázok...), ktorý niekto iba trocha pozmenil a vydáva za svoj, prípadne tam máte uvedené iné meno alebo bez zdroja, čo mám robiť?

Rozhodne nám napísať. Materiály nám posiela strašne veľa ľudí a nie je v našich silách overovať u každého wallpaperu plagiátorstvo, treba nám to oznámiť. 

18) Je Robman naozaj tak sexy ako sa píše v aktuálkach?

Oveľa viac.