Zoidberg's tale - príšery

Robošteňa

Zdravie: 25
Zbraň: Zuby
Taktika: Robošteňatá sú veľmi agresívne psy, a keď sa zakúsnu, tak môžu spôsobiť aj veľkú škodu na zdraví. Ale veľa nevydržia. Najlepšou taktikou je teda držať si ich od tela a pustiť do zopár rán z laserovej pištole alebo kamennej pušky.
Zlá ohýbacia jednotka 22

Zdravie: 30
Zbraň: Obložená pištoľ
Taktika: Sami o sebe nerobia problémy, ale keď ich je veľa môže to byť ťažšie. Zle zameriavajú, takže je dobré hýbať sa. Dve dobré rany z laserovej pištole alebo kamennej pušky by ich mali zabiť. Keď ich je viac, odporúčam použiť klincomety. Takisto nie je problém ich zabiť aj klepetom.
Robot Clamps

Zdravie: 80
Zbraň: Laserová zbraň
Taktika: Tieto roboty sú pôvodom mafiánske roboty, takže dobre zameriavajú. Treba sa im šikovne vyhýbať, pretože využívajú najnovší typ laserovej zbrane. Dva dobré rany z kamennej pušky by ich mali zabiť. Alebo nie je zlý nápad siahnuť po niečom tvrdšom.
Zlý policajný robot

Zdravie: 75
Zbraň: Laserový meč
Taktika: Tento typ policajného robota je jeden z najslabších, takže nie je problém s ním bojovať. Jeho výhodou sú silné ruky ale na diaľku je úplne bezmocný. Takže je najvhodnejšie použiť klincomet, alebo z väčšej vzdialenosti aj raketomet. Z blízka to vidím najlepšie na dve rany z kamennej pušky.
Zlý policajný robot URL

Zdravie: 250
Zbraň: Meč a horiace strely
Taktika: Tento policajný robot dokáže vyvinúť väčšiu silu, takže útočí oveľa silnejšie ako Zlý policajný robot. Okrem toho môže ešte použiť aj horiace gule, ktoré sú dosť zákerné. Najlepšia taktika je teda držať si ho od tela, použiť raketomet, na blízko klincomet (Granáty prídu tiež navhod)
Blinky

Zdravie: 25
Zbraň: Zuby
Taktika: Blinky je zákerná zmutovaná ryba, ktorá má tri oči. Keď k tebe pripláva, pokúše ťa, ale zas tak veľmi to nebolí. Stačí na ňu laserová pištoľ alebo kamenná puška.
Robocigánka

Zdravie: 80
Zbraň: Kusy samých seba
Taktika: Robocigánky sú veľmi zvláštne tvory. Útočia na teba kúskami vytrhnutých zo seba. Nedajú sa zabiť rozstrieľaním. Po chvíli sa zotavia. Treba ich roztrhať na kusy, proste nechať explodovať. Na to je najlepší raketomet alebo granátomet. Ide to aj z inými zbraňami, ale musíš použiť štvornásobnú guľu. Z elektrickou pulznou zbraňou to ide, keď si vo vode, ale keďže ona vo vode zabije aj teba, musíš mať satanov pentagram. Najlepšie je držať si od nich odstup, pretože sa ťažko pohybujú. Potom stačí jeden granát a sú na kusy.
Robot 1-X

Zdravie: 80
Zbraň: Lietajúci škodiaci sliz
Taktika: Tieto roboty sú ťažko zvládnuteľné, keď prekvapia odzadu, ináč sú ľahko poraziteľné klincometom. Lietajú pomaly a ich škodiacemu slizu sa dá ľahko vyhýbať.
Robot drevorúbač

Zdravie: 200
Zbraň: Granátomet a motorová píla
Taktika: Toto je najčastejší typ robotov v hre. Dokážu narobiť poriadnu škodu, ale keď človek vie, čo s nimi, nerobia problém. Pokiaľ je nejaká plošina, na ktorú sa nevedia dostať, tak je najlepšie útočiť odtiaľ. Ich granáty totiž ďaleko nedoletia. Z tadiaľ je najlepšie použiť granátomet alebo raketomet. Z blízka by mali stačiť štyri dobré rany z kamennej pušky. Netreba zaváhať ani použiť klincomety.
Mozgožrút

Zdravie: 80
Zbraň: Svoje telo
Taktika: Tieto tvory sú dosť zákerné. Keď ťa zbadajú, vyskočia a superrýchlosťou skočia na teba a vysávajú dušu a rozum. Keď umrú, explodujú. Obvykle sú v skupinách 3-10. Majú ale jednu nevýhodu, čo sa dá využiť. Keď ťa zbadajú, trvá im kus, kým sa spamätajú. Na toto treba dobré reflexy. Stačí streliť z raketometom a postupne vybuchnú jeden od druhého.
Robot Ramapithekus

Zdravie: 300
Zbraň: Ramená a pazúry
Taktika: Tieto roboty sú jedny z prvých robotov, čo kedy existovali. Sú dosť agresívne. Behajú ako divé zvery, ale nepoužívajú zbrane. Na diaľku je na nich vhodné použiť tri rakety, zblízka klincomet a kamennú pušku.
Robot trojnohý

Zdravie: 400
Zbraň: Navádzané bomby
Taktika: Tieto roboty sú ťažko zvládnuteľné, lebo keď vystrelia bombu, tak si ťa nájde. Najlepšie je skryť sa za roh, kde bomba nezvládne zákrutu. Potom treba vykukovať a použiť raketomet alebo granátomet.
Don Bot

Zdravie: 600
Zbraň: Pazúry a blesky
Taktika: Tieto roboty sú veľmi ťažko zvládnuteľné. Pri trafení zbraňou, berú iba polovicu škody. Na Don Bota sú dve taktiky. Tou prvou je, skryť sa za roh, keď ho vidíš ako zosiela blesk. Tá druhá je trochu ťažšia, treba ho udržiavať v stave, aby nezosielal blesky. Priblíž sa k nemu, a potom hneď stúpni ďalej a opakuj to. Popritom ho zraňuj. Tu je vhodné použiť aj klepeto.
Destructor

Zdravie: Neznáme
Zbraň: Vybuchujúce lávové gule
Taktika: Tento robot prežije všetko okrem veľkého blesku. A na to treba spustiť dve elektródy a aktivovať ich. V ľahkej obtiažnosti iba raz, v strednej tri krát atď. Pozor na jeho lietajúce kusy lávy!
Zmutovaný server

Zdravie: Neznáme
Zbraň: Neútočí
Taktika: Tak toto je ten slávny zmutovaný server, ktorý vytvára mnoho robotov okolo seba. Nechá sa ochraňovať DonBotmi a trojnohými robotmi a vytvára ich okolo seba. Jediná možnosť ako ho zničiť je rozsekať ho zvnútra. Lenže ako sa tam dostať? Vidíš ten ostrý predmet, čo sa pohybuje okolo servera? Keď prejdeš prenášačom na konci miestnosti, zjavíš sa tam, kde on.