Bender Bending Rodriguez

Obrázok Bender

Meno: Bender Bending Rodriguez

Vek: 6 rokov telo, 1057 hlava (vyrobený v roku 2998 v Tijuane v Mexiku)
Rasa: Robot (Manbot)
Rodná planéta: Zem – Tijuana v Mexiku
Rodina: Otec – neznámy (zabitý elektrickým otváračom na konzervy), matka – Robotia ruka (rameno), teta Rita a strýko Vladimír (už zomrel), bratranec Tandy a zlé dvojča Flexo
Povolanie: kuchár, poslíček a chronický kleptoman, pôvodne ohýbací robot
Najlepší priateľ: Leela a tesne po nej Fry
Nepriateľ: Zoidberg, v jednom dieli aj Elzar, magnety a elektrický otvárač na konzervy, chlór
Špeciálna schopnosť: nájsť vo svojom vnútri vždy to čo práve potrebuje, často mu odpadnú ruky, teleskopické oči, grganie ohňa
Častá hláška: Bite/Kiss my shiny metal ass! (Pobozkaj môj lesklý kovový zadok)
Prvá epizóda: Space pilot 3000
Prvá hláška: Pobozkaj môj lesklý, kovový zadok (Bite my shiny metal ass!)
Dabing: John DiMaggio

Najlenivejší člen Planet expressu – najobľúbenejšia postava seriálu, notorický podvodník a egoista. Tak by sa dal charakterizovať Bender.

Táto postava bola asi najväčšia trefa Futuramy. To čo si nemohli dovoliť v Simpsnoch (aby Bart kazil mládež), si vo Futurame môžete vychutnať naplno. Robot ktorý by mal pomáhať ľudom je v skutočnosti poháňaný alkoholom, fajčí cigary, je gamblerom, nadáva, pozerá porno, je egoistický - keď niekomu už pomôže, nechá si to zaplatiť a ukradne všetko čo vidí – neštíti sa okradnúť ani svojich priateľov, je škodoradostný, fetuje elektrinu. Naozaj porušuje celé desatoro do bodky. Rád navštevuje samovražedné búdky, ktoré sú pre neho formou relaxu. Jeho sny sú v binárnych kódoch jednotiek a núl, ale keď hovorí zo sna, tak počujeme „vyhubiť celé ľudstvo“ čo je od robota vyrobeného človekom naozaj zvláštne.

Síce sa Bender snaží pôsobiť ako tvrďák a antihrdina, tak niekedy sa nechtiac prezradí a povie, že má rád Frya, súcití s korytnačkami (pretože rovnako ako on, ani ony sa po prevrátení na chrbát nevedia postaviť späť na nohy), rád varí (rád neznamená dobre), opatroval deti a bol folkovým spevákom. Bender okrem svojich nie moc kladných vlastností predsa má rád niektoré normálne veci, napr. tak ako všetci roboti, tak aj on je naprogramovaný na milovanie Maminky (nie vlastnej, ale majiteľky spoločnosti Maminkin priateľský robot), má rád Elzara (televízny kuchár) a Kalkulona (televízny roboherec) v seriáli na spôsob Dallasu – Všetky moje obvody.

Obrázok Bender2

Benderove meno znamená „Ohýbač“ a má poradové číslo 2716057. Meno sedí, keďže Bender je pôvodne vyrobený ako ohýbací robot. Bender je extrémne citlivý na svoju anténku, ktorá má byť akýmsi synonymom k mužskému penisu.

Zaujímavosti:

  1. Objavil sa okrem Futuramy aj v niekoľkých dieloch Simpsnov: Najdlhšie vystúpil asi v dieli Future Drama, dlhú scénku mal aj v dieli Bart a Líza vs. 3A, potom Nemožný Misionár, Nevesta na úteku a nakoniec sa objavil aj v dieli: chyť ich ako to dokážeš (ale tam bol iba v televízii).
  2. Bender pri styku s vodou funguje ako flotačný prístroj.
  3. Číslo Benderovho bytu je 00100100 čo sa dá preložiť ako ASCII – symbol amerického doláru - $
  4. Bender je vyrobený z pivných plechoviek
  5. Najpoužívanejším slovom u Bendera je: Ass – zadok, alebo presnejšie riť.
  6. Bender má medzi najnepoužívanejšími slovami slová: Prosím Vás, Zľutovanie, Nealkoholický, Ďakujem
  7. Bender je vyrobený zo 150% materiálu? Ako sám uviedol v niekoľkých dieloch, tak je zložený s: 40% zinku, 40% dolomitu, 30% železa, 40% titánu - to je spolu 150% materiálu, čo trocha odporuje matematike.

Porovnanie

Pri porovnaní zo seriálom Simpsonovci má Bender najbližšie k Nelsonovi pre jeho zlodejskú povahu a časté ničenie, ale aj k Bartovi pre neposlušnosť a ešte k Očkovi pre schopnosť nechať si všetko zaplatiť.

Hlášky:

„Kto si a prečo by ma to malo zaujímať?“
„Ha pózeri – ja som Zoidberga neznášal ešte než to bolo v móde."
„Ľudia sú odporní, všetko to vymieňanie DNA...“
„Všetci to spravili, chcel som byť obľúbený.“

Diely v ktorých hral Bender významnú rolu sú skoro všetky.