Dwight Conrad

Obrázok Dwight

Meno: Dwight Conrad

Vek: 12
Rasa: Človek
Rodná planéta: Zem - Jamaica
Rodina: otec Hermes, matka LaBarbara
Povolanie: študent
Najlepší priateľ: Cubert Farnsworth
Nepriateľ: Blurb
Špeciálna schopnosť: byrokracia, schopnosť zarobiť veľké peniaze
Prvá epizóda: Anthology Of Interest II
Prvá hláška: To nebola moja chyba, otec.
Dabing: Bumper Robinson

Objavil sa až v piatej sérii v epizóde The Route of All Evil. Je najlepší (a zrejme jediný) priteť Cuberta Farnswortha. Po otcovi zdedil skvelé byrokratické schopnosti, ale je zároveň aj múdrejší, keď sa mu podarilo spolu s Cubertom zostrojiť umelú čiernu dieru. Pochádza z Jamaiky čo dokazuje aj jeho tričko s Jamajskou zástavou. Je zaujímavé, že už v dvanástich chce byť ako otec (nudný, ale schopne investujúci). Dredy si dokáže urobiť aj keď má afro účes a to pomocou vlastných rúk.

Najdôležitejšiu úlohu zohral v dieli The Route of All Evil. Spolu s Cubertom založil spoločnosť Awesome Express na roznášanie novín, ktorá zruinovala Planet Express. A rovnako ako Cubert aj on dokázal, že je veľmi schopný, ale na druhej strane je ešte dieťa.

Zaujímavosti:

  1. Má dokonca aj podobné hlášky ako jeho otec. Keď mu Blurb hodil desiatu do čiernej diery zakričal: "Môj menvič!" Rovnako ako jeho otec zakričal: "Môj menvič!" keď mu ho ukradol Bender.

Porovnanie

V porovnaní zo Simpsnovcami je Dwight typickým stereotypom nejakej krajiny - niečo ako kuchár Luigi v Pizzeríí alebo ako nemecký študent Fritz.

Diely kde hral Dwight dôležitú rolu sú:

The Route Of All Evil