Hubert J. Farnsworth

Obrázok Farnsworth

Meno: Hubert J. Farnsworth

Vek: 171
Rasa: Človek
Rodná planéta: Zem
Rodina: Pra pra pra pra pra...... strýko Philip J. Fry a jeho klon Cubert Farnsworth, taktiež má aj rodičou Neda a Velmu ktorý žijú na Hviezde smrti a brata Floyda
Povolanie: Vedec, profesor a majiteľ firmy Planet Express
Najlepší priateľ: Hermes Conrad
Nepriateľ: Wernstrom
Špeciálna schopnosť: obnažovať sa všade, zaspať hocikedy, lyžovať v spánku, senilita
Častá hláška: Good News Everyone! (Dobré správy všetci!)
Prvá epizóda: Space pilot 3000
Prvá hláška: Kto si ty? (Who are you?)
Dabing: Billy West

Najstarší člen a majiteľ spoločnosti Planet Express – Profesor Hubert J. Farnsworth

Majiteľom spoločnosti Planet Express je len z dôvodu, aby mohol financovať svoje šialené vynálezy ako sú vynálezy skazy, Čuchoskop, prechod do paralerného vesmíru, stroj ukazucúci budúcnosť, oživenie Hitlerovho mozgu, hodiny smrti a profesorov najväčší vynález, zatiaľ nevynájdený – Dlhoprst.

V minulosti pracoval Profesor ako vývojový technik v spoločnosti Maminkin priateľský robot, on vynašiel „dnešný“ systém robotov idúcich na alkohol. Takisto vyučoval na Marse. Profesor je mimoriadne nadaný a inteligentný, jeho vynálezy sú ešte zbytočnejšie ako vynálezy jeho protejšku zo seriálu Simpsnovci – Profesora Frinka. Aj keď jeho IQ presahuje hranicu 150 bodov, v jeho veku sa už aj na ňom prejavuje starecká senilita, napríklad zabúda, že už niečo vynašiel alebo sa pozerá niekam inam ako na človeka s ktorým hovorí... Jedinou láskou jeho života bola Maminka – majiteľka spoločnosti maminkin priateľský robot. V dnešnej dobe je profesor najstarším žijúcim obyvateľom Zeme, okrem tých čo boli kryogenicky zmrazený (napr. jeho pra pra pra pra..... strýko Philp J. Fry, ktorý je zároveň jeho zamestnancom) alebo tých, čo žijú len ako hlavy v Akváriu (Nixon, George Washington, Pamela Anderson...).

Profesor je v podstate dobrák, ale ak ide o to aby mu Planet Express zarobil peniaze, tak neváha použiť svoje „Good News Everyone“ a poslať Bendera, Frya a Leelu na nejakú skoro samovražednú misiu. Vystriedal už niekoľko posádok, ktoré umreli pri jeho misiach a vôbec mu to nevadí. Niektorých ľudí si drží iba ako zásobarňu orgánov, tak ako Amy Wongovú. Dáva im podpriemerné mzdy a zamestnáva ľudí načierno. Niekedy sa ale prejaví až nezvyklou brutalitou, keď chce zjesť mŕtvu opicu, alebo polámať jej nohy, aby nemohla utekať. Alebo v epizode, kde sa jeho posádka rozhodla vstúpiť do vojny. Keď sa vrátili, proferor ktorý práve najímal novú posádku sa na nich prekvapene pozrel a povedal: „Vy ste nažive?“ a otočil sa na novú posádku a povedal: „ Príďte o pár dní, týždeň maximálne!“. Prípadne reklamným heslom: Tam kde ostatné spoločnosti nie sú dosť šialené, aby doručovali, tam je Planet Express. Naši zamestnanci sú nahraditeľní, váš balík nie. Takisto jeho obnažovanie je veľmi zaujmavé, spravil to už v toľkých dieloch, že vám to ani nepríde divné.

Obrázok Farnsworth 2

Zaujímavosti:

Profesor musí svoj vek zatajovať, pretože už dosiahol hranicu, kedy sú ľudia braní robotmi, aby sa použila ich telesná energia.

V epizóde Žihadlo po domnelej smrti Frya povedal: „Toto ma robí najstarším členom mojej rodiny“ a pustil sa do plaču. Pritom Fry bol iba zmrazený, v skutočnosti mal cca. 25 rokov. Ale aj keby nie, tak najstarším a jediným členom svojej rodiny bol aj predtým, než k nemu prišiel Fry.

 

Vynálezy:

Okrem hore spomenutých vynálezov vynašiel Profesor aj :       čípky ktoré chránia ľudí pred tlakmi oceánu                             motor na tmavú hmotu                                                             superbasketbalové mužstvo                                                      svoj vlastný klon                                                                      raketu, ktorá necháva okolo seba obletieť celý vesmír             superklobúk – pridávajúci inteligenciu                                          F-gen niečo ako röntgen, ale ide aj cez kovy

A kopu iných vynálezou                                      

  1. Profesor okrem blbostí vynašiel aj dobré veci, napríklad dokázal zastaviť globálne otepľovanie (ktoré sám spôsobil), alebo ešte lepšie zničiť obrovskú guľu z odpadu.

Porovnanie

Ak by som mal túto postavu prirovnať k seriálu Simpsonovci, tak je to kombinácia charakterov Profesora Frinka (vynálezy), Abeho Simpsona (senilita) a Montgomeryho Burnsa (túžba po majetku a svetovláde plus senilita).