Leela Turanga

Obrázok Leela

Meno: Leela Turanga

Vek: 25
Rasa: ľudský mutant
Rodná planéta: Zem
Rodina: otec Morris Turanga, matka Munda Turanga
Povolanie: Kapítánka vesmírnej lode Planet express.
Najlepší priateľ: Fry, Bender
Nepriateľ: Phong 
Špeciálna schopnosť: Kung Fu
Prvá epizóda: Space pilot 3000
Prvá hláška: Volám sa Leela. Rada by som vám vybrala povolanie a išla preč
Dabing: Katey Segal

Najsexi postava Futuramy, najnormálnejší člen Planet Expressu, najdôležitejšia ženská postava. Tak takto znie charakteristika Leely.

Leela vyrástla v detskom domove a jej pôvod bol dlho neznámy. Kvôli tomu, že má jedno oko si dlho ľudia mysleli, že pochádza z inej planéty, ale nakoniec sa zistilo, že je málo znetvoreným potomkom mutantov, ktorí žijú v podzemí. Tí sa ju rozhodli dať na povrch, aby prežila štastné detsvo a aj keď sa zdá, že ju opustili, tak ju neustále chránili pred nástrahami počas celého detstva (ale bez jej vedomia). Jej zmutovanie nebolo zďaleka také, ako vidíme u iných mutantov počas „kanálových“ dielov. Jej detsto bolo smutné, vďaka jej vade sa jej deti vysmievali, asi preto sa teraz Leela snaží byť váženým kapitánom a skutočnou osobnosťou. Kvôli strachu z ubližovania od ostatných cvičila v minulosti Kung Fu u tyranského učiteľa Phnoga. Niekedy jej rozvážnosť prechádza až do nudnosti, ako sa hovorí v epizóda Anthology of interest, Leela je málo spontánna. Na druhej strane Leela dokáže pochopiť city iných ľudí, aj Frya alebo Bendera a často sa pokúša pomôcť iným, napríklad zachrániť všetky zvieratá s planéty Vergon 6 (nakoniec sa jej podarí iba jedného, ktorý sa stane jej miláčikom – Nibbler) alebo zachraňovať tučniaky spolu s inými ochranármi. Je zvláštne že Leela má niekedý sklony ku kradnutiu napr. zlaté husle, strieborný servis alebo lepiace pásky.

Obrázok Leela2

Leela pôvodne pracovala v centre prideľovania povolaní ľuďom, ktorí boli rozmrazení v kryogenickom laboratóriu. Tam sa spoznala s Fryom, ktorého musela naháňať, lebo nechcel byť poslíčkom a nakoniec mu porozumela a utiekla s ním. Tam spoznala jeho pra pra pra pra pra synovca Farnswortha, ktorý si po krátkom rozhodovaní medzi ňou, Benderom a Fryom vybral ju za nového kapitána vesmírnej lode.

Leela je podobne ako Fry smoliarkou na vzťahy, ale predsa len ich pár prežila. Chodila so Seanom, Dougom, Chazom, Adlairom Atkinsom, Fryom a „vážnejšie“ ;-) vzťahy mala so Zappom Branniganom a Alkazarom.

Zaujímavosti:

  1. V Kung Fu dokázala poraziť svojho učiteľa Phonga.
  2. Jej jedno oko jej nedovoľuje priestorové videnie, ale aj tak je pilotkou.
  3. Jej meno je slovnou hračkou pre fialovú farbu jej vlasov - „lila“.

Porovnanie

Pri porovnaní so seriálom Simpsonovci je Leela kombináciou Marge pre jej rozvahu, nudnosť, ženskosť, dobrosrdešnosť a Burnsa pre jeho schopnosť veliť.

Leela hrala jednu z hlavných rolí skoro v každej epizóde.