Richard Milhouse Nixon

Obrázok Nixon

Meno: Richard Milhouse Nixon

Vek: 1097
Rasa: Človek
Rodná planéta: Zem
Rodina:
Povolanie: Prezident zeme
Najlepší priateľ: Morbo
Nepriateľ: hippisáci
Špeciálna schopnosť: Získavať davy ľudí na svoju stranu
Častá hláška: Zabite ho/ich (kill him)
Prvá epizóda: Space pilot 3000
Prvá hláška: Tak a teraz si na mojom zozname
Dabing: Billy West

Richard Nixon je najčastejšie vystupujúca skutočná postava v seriáli a jediná významná skutočná postava, ktorá už v dobe nakrúcania bola po smrti (1994).

Richard Nixon v skutočnom svete sa narodil v roku 1913 v Kalifornii. Študoval právo a po skončení štúdii sa pridal k republikánskej strane. Stal sa prezidentom Usa dva-krát po sebe ale druhý-krát ukončíl prezidentovanie skôr, pre známu aféru Watergate. Umrel v roku 1994. Toľko zo skutočného života.

Richard Nixon je skutočné obľúbená postava seriálu, nenávistný, plný zlosti, zo snahami ovládnuť svet (Matt Groening si všeobecne robí rád srandu z republikánov, či vo Futurame alebo v Simpsonovcoch). Nixon sa objavil hneď v prvej epizóde Futuramy - Space Pilot 3000 a už tam mal dosť veľký vplyv na policajných dôstojníkov. Odpočíval tam v múzeu hláv medzi prezidentami. Vo Futurame to ohľadne velenia išlo od začiatku zvláštne, najprv ukazovali ako najvyššieho šéfa starostu New New Yorku, potom v jednej epizóde išlo o prezidenta McNaila - ale tam bol dôvod iba to, že mal rovnaké meno ako ako Ally McBellová - v seriáli Ally McNeilová. Čiže išlo len o jednoepizódnu postavu.

Naozaj dôležitú rolu dostal až v epizóde 2-hej série - "A head in the polls", kde si v záložni kúpil zhodou okolnosti Benderove telo, ktorým získal popularitu u robotov. Bender nakoniec dostal svoje telo späť ale Nixon sa napriek tomou stal prezidentom Zeme. Nixon nemá také epizódy kde by bol vyslovene hlavnou postavou, ale hrá také stredne náročné úlohy, napríklad v dieli 5-tej série - "A taste of Freedom" kde on bol organizátorom najväčšieho honu na Zoidberga, či v dieli 3-tej série - "War in the H-word", prípadne v dieli 5-tej série - "Crimes of the Hot". V zatiaľ poslednej epizóde 5-tej série - "The Devil's Hands Are Idle Playthings" si robodiabol (ktorý sa pritom stará iba o zlých robotov) zobral Nixona k sebe do podzemia.

Zaujímavosti:

  1. Jediná významná, skutočná postava ktorá hrala v seriáli napriek tomu, že bola už v dobe natáčania mŕtva.
  2. Človek s najmocenskými sklonmi v seriáli.

Porovnanie

Nixon má v Simpsnovcoch najbližšie k Mongomerymu Burnsovi, ale narozdiel od neho je Nixon až komixový zločinec. Určité vlastnosti má aj zo starostu Quimbyho, pre jeho talent získať masy a ľaváka Boba pre jeho nenávisť.

Dobré hlášky:

„Zabite ich! Zabite ich, kým sa nikto nepozerá!“
„Nikto nemôže byť prezidentom 3tí-krát. Ale pozrite sa na moje krásne kovové telo.“

Diely kde hral Nixon dôležitú rolu:

A head in the polls
A taste of Freedom
Crimes on the Hot
War in the H-Word