Roberto

Obrázok Roberto

Meno: Roberto

Rasa: robot
Rodná planéta: asi Zem
Povolanie: psychopatický robot kriminálník
Nepriateľ: u takto narušeného robota to nie je snadné uhodnuť
Častá hláška: Ha-Haaaa ! (vždy, když sa snaží dakoho pobodať)
Prvá epizóda: Insane in the Mainframe
Prvá hláška: "Gee, videl som rady hýbať sa rychlejšie i v spermobanke!"
Dabing: David Herman

Roberto je psychopatický zakomplexovaný robot - kriminálník, ktorého zaľubou je vykrádanie bánk. Jeho obľubenou hračkou je jeho nôž s ktorým za stáleho "Ha-Haaa" neustále bodá. Zabíja ostatných robotov, co vysvetluje tým, že si "iba potrebuje precvičit bodanie".

Sám o sebe tvrdí, že nie je blázon, že je iba uživatelsky nepríjemný ("I'm not crazy, I'm just not user-friendly!"). Ovšem my s istotou možeme tvrdiť, že blázon je, ako inak si vysvetliť to, že vykradol jednu banku tri razy po sebe :-).

Mohli sme sa s ním stretnúť v epizódach "Insane in the Mainframe", kde bol Fryovym spolubývajúcim. I na ňom si rád trenoval bodanie. Ďálej v epizóde "Obsoletely Fabulous" kdy stál v rade pred Benderom, keď sa chystal upgradovat na kompatibilitu s robotmi 1X. Roberto tu hovorí "Kurátor mi hovoril, aby som si nechal urobit ten upgrade, lebo mi nevráti môj bodací nož. Ha-Haaaa." pričom urobí gesto ako by bodal. V epizóde "Crimes of the Hot", keď Bender kričí na skupinu robotov, je medzi nimi aj Roberto, klasicky bodajúcí nejakého robota.

Zaujímavosti:

  1. Roberto je sám o sebe jedna veľká zaujímavosť :-). Snáď by som dodal iba to, že Matt Groening a Daxid X. Cohen sa snažili zvýšiť dojem Robertovej násilnosti tým, že jeho telo nakreslili do tvaru náhrobného kameňa.

Porovnanie:

Možno by som ho porovnal ku Šialenej mačacej žene (Crazy cat lady), lebo je tiež šialený, ale možno i k Haďákovi (Snake) lebo je to nenapraviteľný kriminálník.

Dobré hlášky:

"Nie som blázon, som iba užívateľsky nepríjemný!"

Epizódy kde hral Roberto dôležitú rolu:

Insane in the Mainframe