Robodiabol

Obrázok Robodiabol

Meno: Robodiabol (Beelzebot)


Vek: cca 737
Rasa: Robot
Rodná planéta: Zem
Povolanie: šéf robopekla
Najlepší priateľ: Morbo
Špeciálna schopnosť: Hra na husliach, supersila
Prvá epizóda: Hell Is Other Robots
Prvá hláška: Vitaj v robopekle Bender.
Dabing: Dan Castelanetta

Jedna s obľúbených postáv Futuramy s hlasom Homera Simpsna.

V New Yersey pod starým lunaparkom sa nachádza robopeklo - miesto ktoré je určené pre všetkých zlých robotov vo Futurame. Prácou Robodiabla je trápiť všetkých týchto robotov až do konca sveta. Za pomocníkou má Démonbotov. Osobne si nemyslím, že je to až taký satan, pretože sa napríklad aj zachoval niekede celkom dobre, keď Fryovi ponúkol len tak zadarmo vymeniť jeho ruky s iným robotom. Takisto výborne hrá na husliach a to je k jeho povahe skutočne zvláštna asociácia. Učil ho na nich hrať pán Mellinger a neskôr sa nechal inšpirovať aj Fryovou hrou na Holophoner.

Prvýkrát sme ho mohli vidieť v epizóde 1. série - Hell Is Other Robots, kde mal naveky trápiť Bendera, ktorý zradil robocirkev. Bendrovi sa podarilo utiecť, robodiabol ho prenasledoval, ale nechytil ho, zaujímavé že v budúcnosti sa tam ešte Bender vrátil a robodiabol ako keby zabudol. Robodiabol dodržuje stupídne zákony robopekla napríklad že mohli zachrániť Bendera ak ho prekonajú v hre na husle (v parodii na pieseň Diabol zišiel do Georgie). Chcel ich ale oklamať tým, že im zmluvu nedal prečítať a hneď dal podpísať. Ešte významnejšiu úlohu ako tu hrá v epizóde 5-tej série - The Devil's Hands are Idle Playthings (s5e16), kde ponúka Fryovi, ktorý sa snaží hrať na Holophoner (márne), že vymení ruky hociktorého robota v Robopekle za tie jeho, ale zhodou okolnosti koleso vybere zo všetkých možných robotov práve tie jeho. Musí dodržať dohodu, ale Fryove ruky sú strašné, dotýkajú sa ho v intímnych partiach a sú nešikovné. Nakoniec ich podrazom na Leelu vráti späť a všetko sa vráti do starých koľají.

Asi úplne najzábavnejšie je ako sa snaží navodiť dojem, že má magické schopnosti, ale pritom chodí autobusom a v dieli The Devil's Hands are Idle Playthings, ako urobil dymovú clonu na dramatický ústup, tak bolo ho vidieť ako sa vzadu blíži preč. Jediné skutočné špeciálne schopnosti čo má sú plamene šľahajúce z rúk a to že je oveľa silnejší ako iní roboti a v pohode premôže Bendera.

Poslednou vecou o robodiablovi je jeho zvláštna partia priateľov, je nimi Morbo (televízny hlásateľ), Calculon (televízny roboherec), Richard Nixon (prezident Zeme) s ktorými sa párkrát pozdravil a nazval ich priateľmi. Malé úlohy si zahral ešte v epizóde 5-tej série - Crimes of the Hot a epizóde 4-tej série - A Tale Of Two Santas.

Zaujímavosti:

  1. Benderovi sa v epizóde 1. série podarilo z pekla utiecť, čiže sa stal "Odpadlíkom", ktorého by mal robodiabol hľadať, ale v epizóde 5-tej série sa tam vrátil kvôli Fryovi a robodiabol mu nič nerobil a nechal ho odísť.

Porovnanie

Pri porovnaní zo Simpsonovcami je jasné, že je podobný s diablom zo Simpsonovcov a ešte má niečo spoločné aj s Lionelom Hutzom a aj s jeho falošnými zmluvami.

Dobré hlášky:

"No hrozné, teraz ste pokazili 2000 rokov trvajúcu skladbu. Ideme od začiatku."

Diely kde hral Robodiabol dôležitú rolu:

Hell Is Other Robots
Crimes of the Hot