RoboSanta

Obrázok RoboSanta

Meno: Santa

Rasa: Robot
Rodná planéta: Zem (momentálne žije na Neptúne.)
Povolanie: Santa
Najlepší priateľ: Kwanzabot a Chanuka zombík
Nepriateľ: všetci, ktorí sú zlí
Častá hláška: "Hou hou hou."
Prvá epizóda: Xmas story
Prvá hláška: Fry a Leela, boli ste veľmi neposlušní. Pozeral som sa do zoznamu.
Dabing: John Goodman ("Xmas Story"), John DiMaggio ("A Tale of Two Santas")

Santa bol skonštruovaný maminkinou firmou, aby každé Vianoce rozdavál darčeky dobrým ľuďom, alebo naopak trestal zlých. Nanešťastie chyba v programe spôsobila, že jeho nároky na dobro ľudí sú takmer nesplniteľné. Ako príklad môžeme uviesť to, že keď Santa pozeral na skutky ľudí, videl ako robotia mafia mláti nejakého neplatiča vápalného. K mafii si samozrejme poznamenal, že sú veľmi zlí. To isté si ale poznačil aj k neplatočovi výpalného, pretože nechcel platiť. A keď je niekto zlý, zaslúži trest. Lenže podľa Santu si aj ten najmenší priestupok zaslúži smrť. Z toho vyplýva, že každý Štedrý deň sa mení na boj o prežitie a utekanie pred Santom.

Spôsoby akými tresce ľudí sú naozaj rôzne. Jedno dievčatko si želalo bicykel. Aj ho dostalo. Kanónom rovno do hlavy. Jej starého otca zadusil sušienkami, ktoré mu nachystal.

Leela sa ho pokúšala zničiť použitím logického paradoxu. Povedala mu, že keďže je sám veľmi zlý mal by zničiť sám seba. Bohužiaľ má Santa zabudovaný anti-paradoxný systém.

Santa sídli na jeho Pevnosti smrti na Neptúne. Ak sa chcete doň dostať musíme prejsť mnohými nástrahami ako napríklad rakety, psy a iné. Pod jeho hradom je malá dedinka, kde žijú Neptúňania. Santa ich zamestnával v továrni na výrobu hračiek, ale keďže už v podstate žiadne nerozdáva, továreňje spustnutá a Neptúňania hladujú.

Zaujímavosti:

  1. Jediná známa osoba, ktorú sa Santa nepokúsil zabiť je Dr. Zoidberg, ktorý od Santa za svoju dobrotu dostal pogo tyč.
  2. V dieli Xmas story Santu daboval John Goodman (známy zo seriálu Roseanne). V dieli A tale of two santas ho musel dabovať John DiMaggio, pretože Goodman sa nemohol dostaviť na dabovanie.

Diely kde hral Santa dôležitú rolu:

Xmas Story
A Tale Of Two Santas
Futurama Bender's Big Score