Ogden Wernstrom

Obrázok Wernstrom

Meno: Ogden Wernstrom

Vek: 120
Rasa: človek
Rodná planéta: Zem
Povolanie: vedec
Nepriateľ: Hubert Farnsworth
Prvá epizóda: A Big Piece of Garbage
Prvá hláška: "Ale ale čo to vidím za vrásčitý ksicht!"
Dabing: David Herman

Profesor Ogden Wernstrom je brilantný vedec a egocentrický muž. A len tak mimochodom je to úhlavný nepriteľ profesora Farnswortha.

Wernstrom sa na Farsnwortha nahneval vtedy, keď mu dal profesor na univezite Marsu známku A- za zlý pravopis. Wernstrom prisahal, že sa pomstí aj keby mu to malo trvať 100 rokov. To sa mu po 100 rokoch aj podarilo, keď Farnswortha porazil na vedeckom sympóziu a udelil mu najhoršiu možnú známku A--. Inak v tomto dieli (A Big Piece of Garbage) dostal Wernstrom za úlohu zachrániť mesto pred obrovskou guľou odpadkov. Najskôr si ale vypýtal nejakú dobrú funkciu, vládny grant, laboratórium, päť zahraničných študentov (aspoň troch z Číny), dostal všetko čo chcel a hneď potom opustil mesto (nemohli ho vyhodiť, pretože mal dobrú funkciu). Makoniec sa všetko obrátilo a cenu akadémie mu odobrali pretože je idiot. Zároveň ju odovzdali Farnsworthovi pretože to on zachránil NNY pred guľou odpadu. Wernstrom prisahal pomstu aj keby mu to malo trvať ďalších 100 rokov.

Objavil sa ešte napríklad na Farnswortových narodeninách, na odovzdávaní Nobelových cien.

Zaujímavú úlohu mal v dieli Crimes of the hot, keď chcel za pomoci obrovského zrkadla zneškodniť všetkých robotov naraz.

Zaujímavosti:

  1. Wernstrom mal byť najskôr iba jednodielna postava, ale tvorcom sa zapáčil tak ho nechali účinkovať aj v niekoľkých ďalších častiach.
  2. Wernstrom vymyslel: skafander pre ryby, robota zabijaka, obrovské zrkadlo, ktoré malo zičiť všetkých robotov...

Diely kde hral Wernstrom dôležitú rolu:

A Big Piece of Garbage
Crimes of the Hot