Loď Planet Express

Azda najdôležitejššie zariadenie v seriáli. Bola zostrojená profesorom Farnsworthom výhradne pre zásielkovú spoločnosť Planet Express, potom čo bola predošlá loď zničená a jej posádka zahynula. Loď PE predstavuje ideálny dopravný prostriedok pre doručovanie medziplanetárnych zásielok – je rýchla, dobre vyzbrojená, a veľmi odolná ako sa ukázalo napríklad v epizóde „The Deep South“ kde je stiahnutá na dno oceánu a napriek obrovskému tlaku je neskôr schopná vyplávať na hladinu a odletieť. O jej odolnosti svedčí aj množstvo prekonaných havárií (a to nerátam tie na začiatku každej epizódy :) Je poháňaná reaktorom na temnú hmotu (nečakajte však žiadne futuristické zariadenie), vďaka ktorému je schopná letieť nadsvetelnou rýchlosťou a väčšinu medzihviezdnych letov absolvuje v priebehu jedného dňa.

loď

Špeciálne vybavenie lode

Laserový kanón: Je umiestnený v kupole na streche lode. Počas boja ho ovláda Fry. (napr. v epizóde „When Aliens Attack“ okrem tejto zbrane loď používa aj torpéda.

Gravitačná pumpa: Zariadenie ktoré vytvára umelú gravitáciu na lodi. V dieli „Time Keeps on Slippin‘“ ju použijú na presúvanie hviezd.

Anti-smrad: Použitý v dieli „Big Piece of Garbage“, kde umožnil posádke prekonať neznesiteľný zápach a priblížiť sa k odpadkom.

Diamantové lano: Čo viac dodať? Je to proste nepretrhnuteľné diamantové vlákno používané na ukotvenie lode a v dieli „The Deep South“ ho Bender použil namiesto rybárskeho vlasca a takisto v dieli Cryonic Woman ho nechali uviazané a omylom odišli tak, že na lane im viala budova Planet Expressu.

Magnetický žeriav: Na tomto prístroji nieje nič zvláštne. Je to skrátka klasický silný elektromagnet a diamantovom lane, používaný na zdvíhanie objemnejších nákladov.

Sieť na chytanie žiráf: Profesor nainštaloval na loď sieť na chytanie žiráf. Použili ju raz na zachytenie novín Daily Supernova v dieli Route of all Evil.

Klasické vybavenie lode

Okrem týchto supermoderných vymožeností loď disponuje aj klasickými zariadeniami ako sú mikrovlnka, kávovar, či anténka na vrchole lode, pomocou ktorej ju v epizóde „Mother’s Day“ Maminka prinútila vzbúriť sa. Na palube sa takisto okrem kokpitu, strojovne reaktora a kajút posádky nachádza aj palubná kuchyňa, práčovňa, počítačová centrála a samozrejme nákladný priestor.

Loď PE dokonca zohrávala hlavnú úlohu v jednej epizóde a to „Love and Rocket”, kde sa jej umelá inteligencia zamilovala do Bendera.